Waarnemingen 2020

Tijdens onze algemene vergadering van 05 februari 2021 vroeg ik de medewerking van zoveel mogelijk leden om bij wandelingen in onze verborgen parel de waarnemingen ook te registeren op waarnemingen.be. Dit registratiepunt is openbaar en dus voor iedereen toegankelijk. Ik heb intussen de waarnemingen en inventarisaties die in het beheersplan van Vloethemveld zijn opgenomen overgezet in een tabel. Daarnaast zijn ook de geregistreerde waarnemingen van 2020 op waarnemingen.be er tegenover geplaatst. In het tabelletje hierbij is een overzicht ervan te zien. Informatie op soortniveau zou ons in een nieuwsbrief te ver leiden maar wie wenst kan deze informatie van mij verkrijgen.

 

GroepenTotaal soortenNieuwe soortenBeheersplan2020
Vogels1816175118
Zoogdieren310315
Amfib-Rept-Slakken1661012
Dagvlinders3252728
Libellen3032723
Andere insecten405128276162
Nachtvlinders388200188295
Planten41231381169
Paddenstoelen37993286177
(Korst)mossen181317811
Spinnen213620713
Vissen100100
Totaal227848117961013

In de tabel zien we dat in het beheersplan voor de verschillende groepen samen in het beheersplan 1796 soorten zijn opgenomen tegenover 1013 soorten in waarnemingen.be in 2020. Dit is ook logisch want in het beheersplan zijn alle soorten opgenomen terwijl in waarnemingen.be de zeer algemene soorten meestal niet gemeld worden. Wel zijn er van de 1013 soorten in die via waarnemingen.be gemeld werden, 481 soorten niet opgenomen in het beheersplan. De meeste van deze nieuwe soorten komen uit de categorie van de insecten.


Nieuwe waarnemingen kunnen altijd ingevoerd worden rechtstreeks op de website waarnemingen.be of via de apps ObsIdentify en ObsMapp. Vooraf een waarnemerslogin aanmaken is wel nodig. Deze kan dan in de beide apps geïmplementeerd worden zodat uploaden naar waarnemingen.be mogelijk is.

 

Intussen is ook de app ‘ObsIdentify’ enorm vernieuwd met o.a. een mooi overzicht van al je eigen waarnemingen. Voor identificatie en invoeren via deze app is wel steeds een foto nodig.

 

Wie meer info of ondersteuning nodig heeft, mag steeds contact met mij opnemen. Tijdens een wandeling overloop ik dan alle mogelijkheden in het veld.

 

Succes.
Marc Merckx

 

Bronnen :
– Geïntegreerd beheersplan complex Vloethemveld, Duvelsnest, Vuile Moere – WVI september 2012
– Waarnemingen.be, Stichting Observation International en lokale partners